Forum Szukaj Pomoc Inne fora

Forum dotyczy zwierząt domowych - psów i kotów

Kwiatek
Nowy wątek wczoraj 23:31
Kwiatek
103 Wyśw. 25.02 22:02
Adam Miller
1994 Wyśw. 2 Posty 19.03 00:34
~gość
750 Wyśw. 01.02 18:17

Żywienie psa

1 Wątek / 1 post
Adam Miller
1166 Wyśw. 24.01 13:55
Adam Miller
24.01 13:55
Żywienie psa nie jest niczym skomplikowanym ale trzeba przestrzegać niektórych zasad, gdyż ich łamanie może doprowadzić do poważnych schorzeń układu pokarmowego jak i całego organizmu.
Nasze psiaki powinno się karmić karmą wysokiej jakości i zakupioną z pewnego źródła. Karmy marketowe typu Chapi itd. nie stanowią odpowiedniego posiłku dla psa. Pies tak jak i człowiek potrzebuje odpowiednich ilości witamin, składników mineralnych i kwasów niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Karmy powszechnie stosowane (marketowe) zawierają minimalne ilości tych wszystkich składników co powoduje, że nie są one pełnowartościowe dla psa. Polecane są karmy weterynaryjne bądź karmy znanych marek takich jak np. Royal, Brita czy Bosh ...
Karmy te są droższe natomiast podczas stosowania zapewniamy psu odpowiednią dawkę wszystkich mu potrzebnych składników mineralnych jak i odżywczych ... karmy te posiadają ok. 40 % mięsa natomiast karmy marketowe zaledwie 4 % mięsa (mączki mięsnej) , pies zjada wtedy więcej karmy gdyż jedną porcją nie jest w stanie sie najeść. Natomiast karmy specjalistyczne posiadają miarki zgodne do wieku i wielkości psa czy kota, które zapewnią mu odpowiednią ilość pokarmu i wtedy jedna porcja w zupełności wystarcza co w sumie doprowadza do tego, że rzadziej musimy kupić karmę, a to sprowadza się do tego że z czasem zaczniemy nawet oszczędzac na karmie.
Jeśli natomiast pies je pokarm mokry (tzw. puszki) wtedy zasada jest taka sama, firmy Royal i inne mają także w sprzedaży karmę mokrą, którą jak najbardziej polecamy dla Waszych podopiecznych.
Możemy także sami przyrządzać posiłki dla naszych zwierząt, wtedy natomiast należy pamiętać by nie podawać psom takich produktów jak wieprzowina, ziemniaki, warzywa strączkowe i bardzo doprawione dania. Najlepszym mięsem jest : drób, wołowina, cięlecina . Dodatkowo można podać z ryżem, makaronem, kaszą jęczmienna, dobrym dodatkiem jest także marchew. Dań nie należy przyprawiać nawet solą.
Należy pamiętać by pies zawsze miał w misce świerzą chłodną wodę do picia.
Pieski powinny

Wszyscy użytkownicy: 3
Posty: 6
Wątki: 5
Sekcje: 3
Wizyty: 14816


Ostatnio aktywni

Nowi użytkownicy

Administratorzy

Forum jest częścią serwisu Forumla.pl i Miejsce.me. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Administracja i reklama - kontakt.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright ©2010-2012 by v0.42 beta